Гель-лак - це стійкий матеріал, при нанесенні якого використовуються спеціальні засоби та УФ-лампи. Якщо його нанесено за всіма правилами, то протримається на нігтьовій пластині до трьох тижнів і не втратить свого привабливого вигляду, що є величезним плюсом.
Напевно зараз немає на світі дівчини, яка б не чула про гель-лаки, але питання щодо цього матеріалу все-таки залишаються. Спробуймо відповісти на основні з них.

Чи шкідливий гель-лак?

Для захисту нігтя використовується спеціальна база, яка є основою. Вона захищає ніготь від агресивних факторів і дозволяє гель-лаку "не в'їдатися" у нігтьову пластину. Звичайно ж, в гель-лаки входять хімічні і не корисні складові, які можуть негативно впливати на здоров'я нігтів. Але технології не стоять дома і кожен виробник намагається зменшити або зовсім виключити агресивні компоненти у складі своїх товарів.

При підготовці нігтя до нанесення гель-лаку, нігтьова пластина обробляється пилкою або іншим інструментом, що дозволяє зняти глянсове покриття і зробити поверхню нігтя шорсткою. Це робиться для того, щоб база міцно трималася. Без цього обійтися, на жаль, не можна, але якщо майстер досить досвідчений, легко зведе всі ризики пошкодження до мінімуму.

Також існують страшилки про шкоду УФ-ламп. Вони містять невелику дозу ультрафіолету і не можуть завдати шкоди. Наприклад, у солярії лампи набагато потужніше, що забезпечує ефект засмаги. Поки що ніхто не отримував засмагу пальців під час манікюру, що говорить про невелику потужність приладу. 

Про те, що ніготь не дихає під гель-лаком не варто і говорити, тому що всім добре відомо - пір у нігтьової пластини немає і дихати їй просто нема чим.
Якщо дотримуватися технологій і іноді давати відпочинок нігтям, процедуру нанесення гель-лаку можна вважати нешкідливою.

Чим відрізняється гель-лак від гелю та шелаку?

Гель є матеріалом для корекції та нарощування нігтів. Він вирівнює нігтьову пластину, робить її товщою, тримається на нігтях до місяця. Нарощені гелем нігті виглядають натурально та природно.

Шелак все-таки відрізняється від гель-лаків за складом, способом нанесення та зняття з нігтів. Шеллак сохне швидше, не вимагає нанесення праймера, легше знімається з нігтів, у складі міститься більше лаку, ніж гелю.

Гель-лак - це гібрид лаку і гелю, за допомогою якого не можна вплинути на довжину нігтьової пластини, але цілком можна відкоригувати її поверхню.
Як ми вже говорили вище, завданий за всіма правилами, гель-лак тримається близько двох-трьох тижнів.

Які фактори впливають на тривалість життя манікюру з гель-лаком?

По-перше, потрібно дотримуватись усіх правил нанесення гель-лаку. Зараз кожен майстер працює з подібними матеріалами, тож досвід уже напрацьований, але людський чинник ніхто не скасовував. Також важлива якість вибраних матеріалів.

А по-друге, існує безліч індивідуальних особливостей, які впливають на стійкість покриття. Трапляється так, що зроблений одними і тими ж матеріалами, в одного і того ж майстра, гель-лак поводиться по-різному на нігтях у клієнток. Це пов'язано з гормональним тлом, прийомом деяких лікарських препаратів, та й, власне, від якості самих нігтів.

Проблеми трапляються, якщо:

- неякісно проведена дезінфекція та дегідратація;
- не відшліфована нігтьова пластина;
- Недолік або надлишок гель-лаку на краю торця нігтя;
- Недолік або надлишок гель-лаку на нігтьовій пластині.

Які реабілітаційні заходи слід проводити під час відпочинку нігтів?

Кожні 6-8 місяців потрібно давати відпочинок нігтям, особливо якщо вони від природи слабкі та тонкі. Все-таки хімічні компоненти трохи підсушують ніготь та кутикулу, навіть якщо це звичайний ацетон.

У цей період варто застосовувати лікувальні лаки, які кальцинують нігтьову пластину, запаюють порожнечі та тріщини, зміцнюють. Важливо дбати про кутикулу і балувати її цілющими маслами. 

Також варто звернути увагу на харчування. Всім відомо, що молочні продукти містять кальцій, що благотворно впливає на здоров'я нігтів. У цей період їжа має бути різноманітна, багата на вітаміни та мікроелементи. Або можна легко пропити тривалий курс вітамінів, що буде корисно для всього організму в цілому. Домашні справи краще виконувати у рукавичках, які забезпечать захист від миючих засобів.

Якщо розумно підходити до манікюрного питання, Ваші нігті завжди будуть в ідеальному стані!